پس از حضور گسترده و ده‌ها میلیونی مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن که با پوشش گسترده رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی روبرو شد، میرحسین موسوی هم در جدیدترین اظهارات خود همانند مهدی کروبی و سید محمد خاتمی جشن پیروزی انقلاب اسلامی را "یک راهپیمایی مهندسی شده" و "اجباری" نامیده است.

آقای موسوی واژه "مهندسی شدن" را پیش از این در راستای ادعای تقلب بکار برد اما هرگز نتوانست آن ادعا را اثبات کند.

پیش از شبکه‌ انگلیسی "بی بی سی فارسی" و "صدای آمریکا" مدعی شده بودند که مردم برای دریافت "کیک و ساندیس" و با اتوبوس به راهپیمایی آمده بودند.

راهپیمایی مهندسی شده بود ولی جمعیت ما زیاد بود!

آقای موسوی در مصاحبه‌ای که با سایت "کلمه" انجام داده، مدعی شده است که "دولت حتی تحمل یک جوان که پیراهن سبز پوشیده است و یک روحانی که تسبیح سبز در دست دارد را هم ندارد"!

وی در این مصاحبه به تکرار ادعاهای رسانه‌های ضد نظام چون صدای آمریکا پرداخته و مدعی شده که راهپیمایی 22 بهمن مهندسی شده بود و از سراسر کشور با "صدها" اتوبوس و قطار، نیرو به تهران اعزام شده بود: "هزینه های گزاف و استفاده از اهرم های استخدامی و امکانات دولتی برای جمع کردن جمعیت محکوم است. ولی برای این راهپیمایی، تقریبا بیشترین اتوبوس ها و حتی قطارها برای جمع آوری جمعیت و نیروهای نظامی و انتظامی در اختیار قرار گرفته شده بود."

میرحسین البته در موضعی متناقض عنوان کرده که دعوت سران اصلاحات، سبب حضور گسترده مردم بوده است.

آقای موسوی همچنین بدون اشاره به حضور 40 میلیون نفر در انتخابات ریاست جمهوری، در سخنانی جالب مدعی شده است که ده‌ها میلیون نفر در کشور مخالف دولت هستند!

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری که توانست با اختلاف 11 میلیون رای، بعد از دکتر احمدی‌نژاد در رده دوم انتخابات بایستد، در ادامه سخنان خود گفته است که دولت تلاش کرد تا با مجبور کردن کارمندان ادارات، حضور "سبزها" در راهپیمایی 22 بهمن را خنثی کند. البته برخلاف گفته او آنچه "حضور سبزها" در راهپیمایی نامیده شده است، هرگز مشاهده نشد.

آقای موسوی همچنین مدعی شده است که میدان آزادی به طور کامل خالی بوده و تنها بخش جلوی جایگاه جمعیت حضور داشته است.

مردم = یک عده قمه‌کش و آدمکش!

میرحسین در ادامه این مصاحبه، در سخنانی عجیب، مردم معترض به حضورش در راهپیمایی 22 بهمن را "یک عده قمه‌کش و آدمکش" نامیده است.

آقای موسوی در عین حال، در موضعی متفاوت با بیان اینکه طبق سیره پیامبران نباید به کسی فحاشی کرد، از آنچه خود "اهانت به افراد از سوی دولت" نامیده، انتقاد کرده است. او عنوان کرده است: بنده با توهین به کسانی که موافق شعارهای جنبش سبز نیستند مخالفم. قرار نیست و قرار نبود که همه با ما هم رأی باشند.

تجمعات رژیم پهلوی هم اجباری بود!

او که مدعی حضور گسترده حامیان خود در راهپیمایی 22 بهمن شده، در قسمت دیگری، راهپیمایان میلیونی روز 22 بهمن را با تجمعات رژیم ستمشاهی مقایسه کرده و حضور مردم را "اجباری" دانسته است.

در این راستا، میرحسین راهپیمایی ده ها میلیونی مردم در روز 22 بهمن را "مهندسی اجتماعات" نامیده و مدعی شده است که "اینگونه مهندسی اجتماعات نه تنها افتخاری ندارد، بلکه شبیه همان ذهنیت استبدادی و رویه های پیش از انقلاب است. در زمان پهلوی ها هم اگر کارمندی در تجمعات مورد نظر آنها شرکت نمی کرد، دچار مشکل می شد. افتخار نظام ما در سال ۵۷ و بعد از آن این بوده که مردم بطور خودجوش در این نوع مراسم شرکت می کردند و افتخار واقعی به شرکت خودجوش مردم در راهپیمایی ۲۵ خرداد و مراسم های بعد از آن است و نه راهپیمایی های مهندسی شده و یا احیانا اجباری با این همه هزینه و فضای امنیتی و ارعاب."

سخنان متناقض این شخصیت مطرح اصلاح طلب به همین جا ختم نشد چرا که او تلویحا ریزش شدید هواداران خود درباره حضور در خیابان را تایید کرده ولی گفت که اصلا هدف فرقه سبز، حضور در خیابان نبوده است.

این سخنان آقای موسوی در حالی بیان می‌شود که در ماه‌های بعد از انتخابات، حامیان فرقه سبز در برخی از خیابان‌های تهران به اغتشاشگری پرداختند و به اموال عمومی آسیب وارد کردند.

این افراد همچنین با هتک حرمت روز عاشورا، به هیات‌های عزاداری حمله کردند و در اقدامی تکان دهنده، برخی از این تکایا و حسینیه‌ها را به آتش کشیدند.

همراهی با وزیرخارجه آمریکا

نماینده اصلی اصلاح‌طلبان در انتخابات که به عنوان متهم اصلی اغتشاشات اخیر شناخته می شود، در ادامه حتی در جایگاه طلبکار هم ظاهر شده است.

آقای موسوی آزادی رسانه ها، به رسمیت شناختن اجتماعات و تشکیل احزاب، تدوین قانون برای انتخابات‌ها و اعلام مسئولیت‌پذیری مستقیم دولت را به عنوان چند تکلیف دیگر برای مسئولان نظام تعیین کرده است.

وی همچنین بدون بیان هیچگونه دلیلی، مدعی واگذاری فعالیت های اقتصادی به سپاه شد و بر این مبنا، از جانب ملت علیه سپاه پاسداران موضع گیری کرد.

هیلاری کلینتون هم چندی پیش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مانع اصلی رسیدن ایران به دموکراسی خوانده بود.

دشمنان جنبش سبز در چهارشنبه سوری اغتشاش می‌کنند!

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری پیشاپیش به استقبال چهارشنبه سوری هم رفته و با توجه به خسارات مختلف مالی و جانی ناشی از اغتشاشات اخیر، هرگونه اتفاقی که منجر به تخریب اموال عمومی در این روز شود را به "دشمنان جنبش سبز" منتسب کرده است!

او برای خروج از آنچه "بحران" نامیده است، مسیرهایی را تعیین کرده و گفته که همه کسانی که در جریان آشوب های اخیر زندانی شده اند، باید آزاد شوند.

این خواسته مهندس موسوی اخیرا از سوی اوباما، رئیس جمهوری آمریکا اعلام شده بود. او از تهران خواست که افراد دستگیرشده در ارتباط با اغتشاشات اخیر را آزاد کند.

آقای موسوی در پایان این مصاحبه هم گفته است که حامی او بودن، به لباس سبز نیست؛ بلکه به رفتار سبز است. البته وی درباره آنچه "رفتار سبز" نامیده توضیحی نداده است.

در ابتدای همین مصاحبه مدعی شده بود که دولت به کسانی که لباس سبز می‌پوشند، حمله می‌کند!

گفتنی است مهندس موسوی که در جریان حوادث پس از انتخابات، رهبری فرقه موسوم به سبز را بر عهده گرفته بود، اگرچه کمتر پیش آمد برای تجمعات غیر قانونی حامیان خود فراخوان بدهد، اما پس از حضور حامیان خود در تجمعات غیرقانونی که از هفته‌ها قبل از آن از سوی رسانه‌های ضد انقلاب اطلاع رسانی شده بود، به فاصله چند ساعت پس از آن بیانیه‌ای صادر می کرد و با "مردم" و "خداجو" نامیدن حامیان خیابانی خود، از اقدامات آنان تقدیر می کرد.

با این حال کارشناسان مسائل سیاسی معتقدند که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن و ابراز برائت آنها از اقدامات اخیر سران اصلاحات، آقای موسوی را مجبور کرده است که به جای انتشار بیانیه، در قالب مصاحبه به روحیه دادن هواداران خود بپردازد.

فرقه سبز پس از هتک حرمت امام راحل و روز عاشورا، با سیل میلیونی مردم در روز 9 دی و 22 بهمن روبرو شده و به تعبیر کارشناسان دچار مرگ مغزی شدند.