توهین کروبی به امام(ره)

   

: پس از آنکه مهدی کروبی در ماه‌های اخیر اتهامات بسیاری را به نظام جمهوری اسلامی وارد کرد و از این طریق خوراک خبری رسانه‌های ضد نظام را فراهم کرد، وی با توهین به بنیانگذار انقلاب اسلامی، کلکسیون اهانت‌های خود را تکمیل کرد.

شیخ اصلاحات که این روزها رکورد مصاحبه با رسانه‌های بیگانه را شکسته، این بار با یک روزنامه ایتالیایی ‌گفت‌و‌گو کرده است؛ روزنامه کشوری که بارها و بارها علاقه خود را به آن اثبات کرده است!

کروبی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امام خمینی (ره) را یک مدل رفتاری و عملی می‌داند، گفته که بله، امام را الگوی خود می‌دانم، اما زمانی که می‌گویم الگو نمی‌خواهم بگویم که الگویی بی عیب و نقص بوده است!

کروبی در تشریح پاسخ خود گفته است: "امام کشور را در بدترین شرایط(دهه اول انقلاب) رهبری نمودند. آن زمان کشور در جنگ بود و سران بزرگ و کوچک کشور ترور و شهید می‌شدند. لذا با توجه به شرایط آن زمان ممکن است تصمیم گیری های خاص نیز صورت گرفته باشد و گاهاً تند روی‌هایی صورت پذیرفته باشد."

وی همچنین گفته که تصمیمات و رفتارها را باید در همان زمان خودش مورد بررسی قرار داد و با آن شرایط که در آن هست باید سنجید.

کاندیدای اصلاح طلب انتخابات دهم که از مجموع 40 میلیون رای موفق به کسب 300 هزار رای شد و پس از آن نظام را به تقلب متهم کرد در ادامه این مصاحبه گفته که اسلام آسیب دیده و جمهوریت که همان “میزان رای ملت است” نیز آسیب دیده است؛ با این حال کروبی اشاره‌ای به اینکه این آسیب از جانب چه کسانی و با چه اهدافی صورت گرفته نکرد.

کروبی در ادامه به روابط "خوب" میان ایران و ایتالیا در زمان ریاستش بر مجلس شورای اسلامی اشاره کرده و گفته است: حضور من در ایتالیا در آن زمان و سفر ۲ رئیس مجلس ایتالیا به ایران نشان از روابط خوب سیاسی میان دو کشور بود. حتی نامه روسای مجالس ایتالیا به سران حکومت ایران در خصوص پیامدهای بازداشت من، گویای آن روابط است که این جای تقدیر و تشکر از روسا و نمایندگان مجلس ایتالیا را دارد."

وی در ادامه مدعی تقلب در انتخابات و آنچه که "مهندسی در رای مردم" می‌نامید شد و گفت: مردم به دنبال انتخابات سالم و بازگشت رای شان هستند.

"من با احمدی نژاد نه دعوای شخصی دارم و نه صلح و سازش! ما دولت آقای احمدی نژاد را دولت مستقر می‌دانیم که باید پاسخگو باشد ولی دولت را شرعی و قانونی نمی‌دانیم. از طرفی دیگر من کسی نیستم که بخواهم با کسی مصالحه کنم."؛ این پاسخی بود که مهدی کروبی به سوال بعدی خبرنگار روزنامه ایتالیایی مبنی بر اینکه در چه شرایطی با دولت احمدی‌ن‍ژاد مصالحه می‌کند است.

وی همچنین گفته که خودش را رهبر جنبش مردمی سبز نمی‌داند، بلکه خود را عضوی از آنچه که "جنبش" و "حرکت اصلاحی" نامیده می‌داند.

راهپیمایی روز 22 بهمن موضوع بعدی بود که خبرنگار ایتالیایی در خصوص آن از مهدی کروبی سوال پرسیده است.

وی در خصوص اینکه با اطلاع رسانی در خصوص حضورش در میدان صادقیه آیا نترسیده که به او آسیبی برسد، پاسخ داده است: خیر! چرا باید بترسیم؟ از چه چیز و چه کسی باید هراس داشته باشیم؟ این حق ما بود.

این در حالی است که مهدی کروبی در ماه‌های اخیر به محض حضور در جمع مردم بارها و بارها مورد حمله آن‌ها قرار گرفته و مجبور به فرار شده است؛ شدت این حملات که به دنبال مواضع عجیب وی صورت گرفته است به حدی بوده که در برخی موارد با وجود تلاش محافظان، به کروبی آسیب رسیده است.

به عقیده ناظران سیاسی اطلاع رسانی مهدی کروبی، ‌24 ساعت قبل از حضورش در میدان صادقیه با هدف تجمع حامیانش صورت گرفته بود؛ اگرچه وی باز هم نتوانست از حملات و شعارهای مردم در امان بماند و مجبور به فرار شد.

وی در ادامه بدون اینکه توجهی به حضور چند ده میلیونی مردم در روز 22 بهمن کند، مدعی شد "حاکمیت" در این روز نمی‌خواسته جمعیتی شکل بگیرد و از تمام ظرفیت‌های خود نیز در این جهت استفاده کرده است.

/ 0 نظر / 2 بازدید