افشاگری استراتژی فتنه گران

 
دوشنبه نوزدهم بهمن 1388 ( 10:39 )

     استراتژی، تاکتیک و روش و ابزاری که فتنه‌گران به کار گرفته‌اند از بیرون کشور طراحی شده است.
 فتنه‌گران با ضد انقلاب همکاری داشته و بسترسازی لازم نیز در این خصوص انجام شده است.
 طبق اسناد به دست آمده از فتنه‌گران مشخص شد که حرکت آنان از 20 سال قبل آغاز شده است. اسناد که منتسب به سران فتنه و تشکیلات و احزاب مرتبط با آن‌هاست این موضوع را روشن می‌کند.
 آن‌چه به دست آمده مشخص می‌کند از همان اول حرکت یک مرکزیتی از بیرون نظام این مجموع را مدیریت و هدایت می‌کند که بسیار قابل توجه است.
 شناخت این مرکزیت و شناسایی آن نیاز به زمان و سرمایه‌گذاری قابل توجه دارد. مرکزیتی بعداً با چند واسطه و بی‌واسطه مجموعه فتنه‌گران را هدایت می‌کند. حضور این مرکزیت را می‌توان از فتنه‌های ابتدای انقلاب تا به امروز به راحتی مشاهده کرد.
 یکی از استراتژی‌ها در فتنه‌های اخیر "پیروزی در هر صورت " است. سران فتنه علی‌رغم تأکیدات رهبر انقلاب مبنی بر تکلیف خواص در قبال معاندین و ضد انقلاب چه کرده‌اند.
 چرا افرادی که در روز عاشورا سوت و کف می‌زنند امت خداجو می‌دانند زیرا استراتژی آن‌ها پیروزی در هر صورت است.
 حضور و نگهداری مردم در خیابان نکته بعدی است. سران فتنه سعی دارند به هر نحوی که شده عد‌ه‌ای را در گوشه‌ای حاضر کنند تا خود را نشان دهند.
تشکیل کمیته‌های مختلف مثل کمیته صیانت از آرا‌، ستاد پویش‌، دختران فیروزه‌ای، ستاد 88 و ... به همراه بیانیه‌های صادر شده این مسیر را طی می‌کند تا فتنه‌گران همواره در خیابان حضور داشته باشند.
مصلحی به استراتژی سوم سران فتنه اشاره کرد و اظهار داشت: استفاده ابزاری از زنان یکی از راهبردهای فتنه‌گران بود که بسیار دردآور است که سران فتنه از افرادی حمایت می‌کنند که درصدد ایجاد بی‌بند و باری و لاابالی‌گری بین جوانان هستند.
 استراتژی چهارم سران فتنه نفوذ در حوزه‌های علمیه و سوءاستفاده از آقازاده‌هاست.
 طیف فتنه از گذشته پایگاهی در حوزه‌های علمیه نداشت اما با برنامه‌ریزی سعی کردند که در این حوزه‌های نفوذ کنند. در بخش‌های قابل توجهی با مشکل مواجه شدند اما در جاهایی با کمال تأسف با استفاده از آقازاده‌ها پایگاهی به دست آورده‌اند.
در بکارگیری آقازاده‌ها ارتباط فامیلی و ... برنامه‌ریزی‌هایی شده و در موارد 8 واسطه را به دست آورده‌ایم.
 مجموعه‌ای که کارشان ایده و نظریه‌پردازی برای سران فتنه است افرادی حضور دارند که در خارج از کشور هستند.
 اعلام برائت از اکبر گنجی کار ساده‌ای است اما سران فتنه این کار را نمی‌کنند. ارتباط با سفارتخانه‌های خارجی نیز از اقدامات قابل تأمل برخی نزدیکان سران فتنه است.
 در فتنه روز عاشورا با اعترافات بازداشت‌شدگان دفاع مقدس را یادآوری می‌کند. در دوران دفاع مقدس همه کشورها با هم همدست شده بودند که در روز عاشورا نیز پیگیری‌های سفارتخانه‌ها قابل تأمل بود.
یکی از استراتژی‌های سران فتنه دامن زدن به اختلافات قومی، مذهبی، اقتصادی، سیاسی، صنفی و‌ ... است. برخی دستگیرشدگان در اعترافات گفته‌اند جدای از اعتراضات خیابانی برنامه‌هایی برای اخلال در مصالح اقتصادی برنامه‌ریزی شده تا نظام دچار چالش شود و اقداماتی را هم انجام داده‌اند که مجموعه اطلاعاتی کشور بر این حرکت تسلط خوبی دارند.
حضور عناصر با سابقه اطلاعاتی و نظامی در جریان فتنه و ایفای نقش در روز عاشورا قابل توجه است. روز عاشورا وقتی از مانیتورها حرکت ضد‌انقلاب و اغتشاشگران را مشاهده می‌کردم به خوبی حرکت اطلاعاتی و نظامی را فهمیدم. جمعیت اغتشاشگران از جایی مدیریت می‌شد.
 پیچیدگی فتنه‌ها این است که عناصری مرتبط با جریان فتنه در درون نظام حضور دارند و این نکته ویژگی جنگ نرم است.
وظیفه سنگینی را در جنگ نرم بر عهده داریم‌. آموزش اطلاعاتی و ضد‌اطلاعاتی برای فتنه‌گران‌، توجیه امنیتی ستادها، کمک به شناسایی نیروهای اطلاعاتی مقابله‌کننده در فتنه اخیر قابل فهم است.
 نکته قابل توجه در جنگ نرم بسیار مهم است پیگیری بحث انتخابات است.
سران فتنه همچنان موضوع تقلب در انتخابات را دنبال می‌کنند.
برخی سران فتنه کسانی هستند که خود برگزارکنندگان انتخابات در کشور بودند که می‌دانند وقوع تقلب در این حد وسیع که مدعی آن هستند امکان ندارد ولو این که خواص قابل توجهی حضور دارند نباید از این موضوع بترسند زیرا این خواص در تاریخ اسلام بدترین ضربات را به اسلام زده‌اند.
 استناد این افراد به تقلب با پیگیری‌هایی که می‌شود به جایی نخواهد رسید.
 باید ما نیز با کم‌ترین هزینه مقابله کنیم.
دشمن با استفاده از شبکه‌های مجازی با کمترین هزینه اقدامات خود را انجام می‌دهد که ما نیز باید با آنان مقابله کنیم.
 وقتی پایگاه‌های بسیج در این عرصه می‌توانند فعال شوند و با شناسایی، تهدید و هشدار خانه‌هایی را که با جنگ نرم همراهی می‌کنند را شناسایی کنند.
 یکی دیگر از اقدامات می‌تواند فیلمبرداری از اقدامات اغتشاشگران باشد. اقدامی که فتنه‌گران با استفاده از موبایل در عاشورا انجام می‌دهند و با کم‌ترین هزینه در اینترنت منتشر می‌کنند.
 حکومت‌ها در جنگ نرم دچار ضعف معرفت، بینش و بصیرت می‌شوند. باید در این زمینه سرمایه‌گذاری کنیم که در این زمینه‌ها ضعف بزرگ و جدی داریم.
 منابع قدرت نرم سعی می‌کنند حکومت را تقلیل دهند و به دنبال جذب افراد هستند تا موجب ضعف در حکومت شوند. باید راه‌های مقابله را بشناسیم. بسیج ادارات در این زمینه باید فعال‌تر شوند.
وزیر اطلاعات اعلام کرد: سران فتنه قانون و اخلاق را با شعار قانون و اخلاق نقض می‌کنند.
وی اظهار داشت یکی دیگر از راهبردهای فتنه‌گران عدم همکاری نخبگان با حکومت است که این موضوع نیز باید مورد توجه بسیج دانشجویی و بسیج اساتید قرار گیرد.
نظریه‌پردازان آمریکایی در بررسی چالش‌های پیش روی خود با دو چالش اساسی که تکنولوژی و ایدئولوژی است مواجهند و در تحقیقات به این دو چالش رسیده‌اند.
 در بحث تکنولوژی آنان با توجه به روندی که در دنیا و در مباحث اقتصادی وجود دارد به این نتیجه رسیده‌اند که با یک بحران بزرگ اقتصادی مواجهند و با کنترل فضای رسانه‌ای سعی می‌کنند تا در بحث چالش و بحران اقتصادی خبری درج نشود.
مصلحی افزود: دستگاه‌های ارتباطی و استکباری در فضای مجازی و دیگر رسانه‌ها به شدت کنترل می‌شوند تا بحث بحران اقتصادی مطرح نشود.
 اوباما  اعتراف کرده که نتوانستیم بحران اقتصادی را کنترل کنیم و این بحران آمریکا را به چالش کشانده است.
 استکبار به هیچ وجه اجازه نمی‌دهد تا اخبار و اطلاعات بحران اقتصادی در اختیار مردم قرار گیرد.
 چالش بعدی پیش روی آمریکایی‌ها ایدئولوژی است که اسلام ناب تنها ایدئولوژی است که می‌تواند برای آمریکا و استکبار چالش اساسی ایجاد کند.
 آن‌چه که استکبار را به زبونی و خفت کشانده اسلام ناب محمدی است و انقلاب اسلامی نیز و انقلاب اسلامی نیز بر اساس اسلام ناب محمدی شکل گرفته است.
 مؤسسات مطالعاتی و تحقیقاتی فراوانی در اروپا و آمریکا و رژیم صهیونیستی شکل گرفته‌اند تا برای شناسایی انقلاب انجام وظیفه کنند.
 این مؤسسات مطالعاتی مشکلاتی دارند و آن هم عدم فهم صحیح مقوله اسلام ناب محمدی است که قصد دارند آن را با مطالعات علمی درک کنند.
وی اظهار داشت: اما اسلام ناب محمدی در تشیع خلاصه شده و بروز و ظهورش در انقلاب اسلامی است.
: در باب ولایت است که با دل، عشق و محبت سر و کار دارد و کسی که در این فضا نباشد با مطالعه نمی‌تواند چنین موضوعاتی را درک کند.
 این کارشناسان وقتی می‌بینند که ولی فقیه به موضوعی اشاره می‌کند که دلدادگان سر از پا نمی‌شناسند، حیران می‌شوند.
 در مباحث علمی رویکردهای مادی دنبال می‌شود و این مؤسسات نیز بر این مبنا عمل می‌کنند.
مصلحی در ادامه افزود: مؤسسات علمی غربی جنگ تحمیلی را از بعد علمی بررسی می‌کنند اما چون این مطالعات با روش‌های علمی و مادی تحلیل می‌شود نتیجه در پی ندارد برای این محققان روی مین رفتن جوانان قابل تحلیل نیست.
 در رابطه با اسلام ناب محمدی استکبار توطئه‌های مختلفی را طراحی کرده است و از روش‌های مختلفی نیز بهره‌ می‌برند.
 جنگ نرمی که در جمهوری اسلامی و مقابله با انقلاب اسلامی طراحی شده تفاوت‌های قابل توجهی با جنگ نرم دیگر کشورها دارد.
مصلحی گفت: جنگ نرمی که در دیگر کشورها به کار رفته در ایران جواب نمی‌دهد و دشمنان در هر کشوری با شرایط خاص جنگ نرم را طراحی می‌کنند.
وزیر اطلاعات تأکید کرد: جنگ نرمی برای اسلام ناب و انقلاب اسلامی طراحی شده که مناسب با شرایط کشور باشد.
 یکی از معضلات ما در مقابله با جنگ نرم عدم حضور دستگاه‌های فرهنگی در این عرصه فقط دستگاه‌های امنیتی حضور دارند.
یکی از توطئه‌های سازمان‌های اطلاعاتی غربی این است که دانشمندان را تحت عناوین علمی جذب خود کرده و در این پروسه چند 10 ساله به هدفشان می‌رسند.
در جنگ نرم تلاش می‌کنند تا جامعه بی‌طرف را جذب و همراه خود کنند. باید برنامه‌ای در این زمینه داشته باشیم.
 یکی دیگر از ویژگی‌های جنگ نرم این است که حکومت‌ها را از ظرفیت‌های مقابله‌ای در جنگ نرم غافل می‌کند.
یکی از معضلات ما در مقابله با جنگ نرم این است که فقط دستگاه‌های امنیت حضور فعال دارند و دستگاه‌های فرهنگی حضوری ندارند.
 چرا دستگاه های فرهنگی در این عرصه به میدان نمی‌آیند و طراحی لازم را انجام نمی‌دهند این مشکل جدی ماست.
 22 بهمن روز جمع کردن اساس فتنه‌گران است و این راهپیمایی باید فصل‌الخطابی برای همه باشد و مردم می‌آیند تا پوزه استکبار به خاک مالیده شود.

 

سخنرانی حجة‌الاسلام حیدر مصلحی  در گردهمایی مشترک امنیت‌آفرینان فجر

/ 0 نظر / 2 بازدید