کواکبیان: فرزندان هاشمی دادگاهی شوند

 
سه شنبه بیستم بهمن 1388 ( 1:13 )

   

مدیر مسئول روزنامه اصلاح طلب «مردم سالاری» گفت: شکی نیست که دستگاه قضایی باید به تخلفات رسیدگی کند خواه فرزندان هاشمی باشند یا موسوی و این از نظر عدالت واقعی کاملاً صحیح است.

به گزارش خبرنگار سیاسی «شبکه خبر دانشجو»، مصطفی کواکبیان عصر دیروز در ادامه مراسم مناظره «امیرکبیر و امرای صغیر» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پاسخ به یکی از دانشجویان که مسئله فساد اداری و کاهش آن را در دولت احمدی نژاد مطرح کرد و فرق میان خاتمی و امیرکبیر را جویا شد، گفت: آمار فساد اداری منتشر شده و من هیچ ادعایی ندارم که فساد اداری در اوج است و یا کاهش یافته است.

وی افزود: این بحث باید به متخصصین واگذار شود و اگر تبلیغات رسانه ملی یک طرفه نبود شبکه BBC فعال نمی شد، اما فرق میان اصلاح طلبی خاتمی و امیرکبیر این است که خاتمی در دوران مردم سالاری دینی فعالیت می کرد گرچه هر دو می توانستند کارها را به نحو بهتری انجام دهند.

عباس سلیمی نمین نیز در ادامه در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه فایده این مناظرات برای دانشجویان چیست و چرا جناح اصولگرا همواره در حال بازجویی از جناح چپ است، اظهار داشت: هیچ مطلبی که مصداق محاکمه باشد در صحبت‌های ما نبود و تنها صحبتی که خوشایند آقای کواکبیان نبود بحث آقای منتظری بود حتی من برای اینکه تلقی نشود که یک رسانه خاص محاکمه می شود، اسمی از آن رسانه نبردم.

وی افزود: اما فایده این مناظرات این است که حداقل به یافته‌های کلیشه‌ای حزبی شما نیشتر می خورد و شما را به مطالعه و جستجوی اسناد متفاوت وادار می کند که خود بسیار مفید است.

کواکبیان نیز در ادامه این برنامه بعد از اعتراض یکی از دانشجویان از عدالت رسانه‌ای مبنی بر اینکه این انتظار از وحدت که نسبت به مسائل مختلف یک برداشت داشته باشیم صحیح نیست، گفت: این سخن که هر فردی از سخنان مختلف برداشت‌های متفاوتی دارند، کاملاً صحیح است و آنچه مهم است این است که روش اصلاحات تعطیل پذیر نیست و اصلاح طلبان حذف شدنی نیستند.

وی در خاتمه این مناظره در پاسخ به یکی از دانشجویان که نظر وی را در خصوص ارسال پرونده فرزندان هاشمی به دادگاه جویا شد، خاطرنشان کرد: شکی نیست که دستگاه قضایی باید به تخلفات رسیدگی کند خواه فرزندان هاشمی باشند یا موسوی و این از نظر عدالت واقعی کاملاً صحیح است.

/ 0 نظر / 2 بازدید