حرمت‌شکنی عاشورا

جنایت روز عاشورای 88 قلب مسلمانان را جریحه‌دار کرد

 عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در عاشورای سال گذشته اقداماتی صورت گرفت که قلب عزادارن امام حسین «علیه‌السلام» را نه فقط شیعیان بلکه بسیاری از مسلمانان را جریحه‌دار، نگران و غصه‌دار کرد.


حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی، نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی با اشاره به حرمت‌شکنی روز عاشورا در فتنه سال 88، اظهارداشت: حرمت‌شکنان عاشورا تحت پوشش جریانی که مسائل مربوط به انتخابات را به وجود آورده و بر ضد نظام، انقلاب و ارزش‌ها حرف زدند، این اقدامات زننده را انجام دادند.

وی با تأکید بر اینکه فتنه‌گران در سال گذشته قانون اساسی،‌ ولایت و سخنان حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری را نادیده گرفتند،‌ تصریح‌کرد: متأسفانه در این راستا پوششی ایجاد شد که تحت لوای آن متأسفانه اقداماتی صورت گرفت که قلب عزادارن امام حسین «علیه‌السلام» را نه فقط شیعیان بلکه بسیاری از مسلمانان را جریحه‌دار، نگران و غصه‌دار کرد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تأکید بر اینکه دشمن از هر فرصتی که به دست می‌آورد، سوءاستفاده می‌کند، اضافه‌کرد: جریان‌های خارجی در به وجود آوردن حوادث فتنه سال گذشته نقش پررنگی داشته و جریان‌های داخلی را با جریان‌های خارجی پیوند دادند.

وی بر همین اساس به افرادی اشاره کرد که با اسلام و انقلاب عناد داشتند و تحت پوشش به اصطلاح اعتراض به انتخابات و دروغ‌هایی که خود در رابطه با مسائل انتخابات به وجود آورده بودند، جنایت روز عاشورا ایجاد کردند.

حجت‌الاسلام غضنفرآبادی در عین حال عاشورای 88 را به عنوان روزی دانست که در تاریخ ملت ایران به عنوان یک حادثه تلخ و البته عبرت‌آموز باقی خواهد ماند، خاطر‌نشان‌کرد: ملت ایران در نهم دی‌ماه مشت محکمی را بر دهان همه کسانی کوبید که چشم طمع به انقلاب اسلامی ایران داشتند.


/ 0 نظر / 6 بازدید