عدم بازگشت مهدی هاشمی به کشور نوعی دهن‌کجی به قانون است

نسخه چاپیارسال به دوستان
امیریان در گفتگو با فارس:

خبرگزاری فارس: عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت با اشاره به وجود مدارکی در خصوص نقش مهدی و فائزه هاشمی در حوادث بعد از انتخابات گفت:


مهدی امیریان عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، اظهار داشت: متاسفانه امروز جریانی در کشور به وجود آمده که نه تنها احترامی برای جامعه قائل نیست بلکه قانون را نیز تا جایی می‌پذیرد که باعث به خطر افتادن منافعش نباشد.

وی ادامه داد: نمونه بارز این افراد خانواده آقای هاشمی است که متاسفانه هم از طریق رانت سیاسی و هم از طریق نفوذ، عدالت سیاسی را به زیر سئوال برده و از طریق جمع‌آوری ثروت‌های بی‌حد و حصر با ساخت سازه‌های قدرت برای خود، عدالت اقتصادی را نیز به زیر سوال بردند.

این فعال دانشجویی با تاکید بر اینکه اتفاقات و حوادث بعد از انتخابات پیش از بیش چهره واقعی این افراد را برای مردم نمایان ساخت، خاطرنشان کرد: در این زمان مردم دانستند که شعارهای این افراد طبلی تو خالی است و ماهیت واقعی این افراد برای مردم مشخص شد.

امیریان با اشاره به اینکه افرادی مانند مهدی هاشمی باید در دادگاه افکار عمومی و هم در قبال قوه قضائیه پاسخگو باشند، گفت که قطعا افکار عمومی محاکمه جدی‌تر و گسترده‌تری را نسبت به این افراد پیگیری خواهند کرد.

عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه فرزندان آقای هاشمی رفسنجانی باید به دستگاه قضا و به افکار عمومی پاسخگو باشد، خاطرنشان کرد: اقدام مهدی هاشمی در خروج کشور در واقع نوعی دهن‌کجی به قانون به شمار می‌رود به همین دلیل مسئولان دستگاه قضا بایستی در این خصوص اقدامات جدی‌تری را انجام دهند و وی را برای ارائه توضیحات به کشور فرا بخوانند.

وی با اشاره به حضور فائزه هاشمی رفسنجانی در اغتشاشات بعد از انتخابات تصریح کرد: دستگاه قضا هم اکنون می‌تواند با دعوت از فائزه هاشمی برای حضور در دادگاه از وی در خصوص عملکردش در اغتشاشات بعد از انتخابات توضیح بخواهد و اجازه ندهد که همچنان بعضی فرزندان مسئولان بتوانند با استفاده از موقعیت پدران خود بر خلاف قانون رفتار کنند.

امیریان در پایان خاطر نشان کرد: محاکمه تمامی متخلفان به خصوص افرادی مانند مهدی و فائزه هاشمی باعث می‌شود که مردم بدانند دستگاه قضایی در مسیر عدالت گام بر می‌دارد.

/ 0 نظر / 3 بازدید