اشک تمساح موسوی و کروبی برای هدفمند کردن یارانه ها

اشک تمساح موسوی و کروبی برای هدفمند کردن یارانه ها
طبق دستور شماره 16 جین شارب (تشویق کارگران و کارمندان به اعتصاب و دست کشیدن از کار) و قریب به 30 دستور دیگر وی مبنی بر نافرمانی مدنی و راههای فلج کردن جامعه از طرقی چون اعتصابات اقشار مختلف مترصد فرصتی بودند تا بتوانند این امر را محقق کنند.

پس از ناکامی سران فتنه در طرح مطالبات نابحق خود در عرصه سیاسی این عده سعی نمودند تا اهداف خود را از طرق دیگری پیگیری نمایند. آنان پس از آرام شدن فضای جامعه خصوصا با دو حماسه 9دی و 22 بهمن مشاهده کردند که فضا برای القائات سیاسی آنان در جامعه فراهم نیست بیانیه ها و فراخوان آنان کمترین تاثیر ممکن را در جامعه خواهد گذاشت بنابراین از آنجا که مسئله معیشت و اقتصاد همیشه دغدغه مردم علی الخصوص قشر مستضعف است از این راه وارد شدند و بر این تنور دمیدند.
البته این تغیر روش در آموزه های مخملی جین شارب نیز قابل دسترسی است.
طبق دستور شماره 16 جین شارب (تشویق کارگران و کارمندان به اعتصاب و دست کشیدن از کار) و قریب به 30 دستور دیگر وی مبنی بر نافرمانی مدنی و راههای فلج کردن جامعه از طرقی چون اعتصابات اقشار مختلف مترصد فرصتی بودند تا بتوانند این امر را محقق کنند که به نظر آنان لحظه آغاز فرمان آزادسازی قیمت بدلیل آنکه در کشور ما بستر این کار هنوز فراهم نیست بهترین فرصت اسست.
این افراد هر چند گوشه چشی به تحولات داخلی و خارجی نظام داشتند اما در عین حال تمامی ظرفیت پیدا و پنهان خود را نگه داشتند تا با شروع حرمت اعتراضی مردم روی موج اعتراض سوار شده و آن را به نفع خود مصادره نمایند. کمااینکه برنامه های متعددی نیز برای روز آغاز هدفمندی به سرپلهای آنان در جامعه داده ضشده بود و در آماده باش کامل بودند. شاهد کوچک آن مطالبی بود که نیمه شب بیست و هفت آذر تنها ساعتی پس از سخنان رئیس جمهور روی سایت کلمه و جرس قرار گرفت و اگر کسی خبری از داخل کشور نداشت تصور می کرد سراسر ایران را ناآرامی گرفته است.
اما با طلوع صبح 28 آذر که اولین روز آغاز طرح بود کوچکترین تغییری نسبت به روزهای قبل در اجتماع مشاهده نشد و اکنون که بیش از 3 روز از این طرح را پشت سر گذاشته ایم اندک نگرانی مردم از تغییر خاص قیمتها نیز برطرف شده است. این روال ظاهرا به مذاق اصحاب فتنه خوش نیامده چرا که روز گذشته موسوی به منزل کروبی رفت تا راجع به نقشه های ناکام مانده خود به رایزنی بپرازند.
در حالی که حتی اکثر مطبوعات بزرگ جهانی طی یکی دو روز گذشته از اجرای موفق این طرح در ایران خبر دادند و آن را بزرگترین انقلاب اقتصادی سالها و حتی دهه های اخیر ایران نامیدند. این دو « از اجرای طرح هدفمندکردن یارانه در این شرایط بد اقتصادی ابراز نگرانی کردند»
موسوی وکروبی با اشاره به تحریمهای بین المللی و با سیاه نمایی تمام نسبت به وضعیت بیکاری و تورم در جامعه مدعی شدند «فشار آن بر روی اقشار متوسط و کم درآمد جامعه خواهد آمد». این در حالی است که طبق اخبار رسیده طی چند روز گذشته اقشار آسیب‌پذیر اجتماع بیشترین رضایتمندی را از اجرای این طرح داشته‌اند.
مشاهده ادبیات موسوی و کروبی در خبر منتشر شده از آنان گواه این حقیقت است که این دو عملا سخن دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب را تکرار می کنند و با بی‌اعتنایی کامل به منافع ملت و کشور ایران، نقش پیاده نظام جریان سلطه را در این برهه حساس از مقطع انقلاب بازی می‌کنند.


/ 0 نظر / 6 بازدید