نقش فائزه هاشمی در خلق حماسه 9دی

نقش فائزه هاشمی در خلق حماسه 9دی/ نظر یک قاضی درباره اتهامات وی
مهمترین و شاید عجیب ترین خودنمایی فائزه هاشمی در اغتشاشات سال 88،‌ همراهی وی با آشوبگران در ظهر عاشورا -ششم دی- بود؛ همان آشوبی که منجر به هتک حرمت مقدسات و عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) شد و سه روز بعد هم سراسر ایران اسلامی را به خروشی بی سابقه انداخت.

فائزه هاشمی رفسنجانی که از سوی منتقدانش متهم به نقش آفرینی موثر در فتنه سال گذشته است، شاید جنجالی ترین زن سال 1388 باشد. این را برخی ناظران سیاسی با استناد به حضور او در اکثر آشوب های سال گذشته بیان می کنند.

مهمترین و شاید عجیب ترین خودنمایی فائزه هاشمی در اغتشاشات سال 88،‌ همراهی وی با آشوبگران در ظهر عاشورا -ششم دی- بود؛ همان آشوبی که منجر به هتک حرمت مقدسات و عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) شد و سه روز بعد هم سراسر ایران اسلامی را به خروشی بی سابقه انداخت تا این جسارت را بشدت محکوم و برای هتاکان تقاضای اشد مجازات کنند.

امروز درست یک سال از خلق "حماسه 9 دی" می گذرد اما با وجود درخواست های مختلف،‌ خانم هاشمی حتی برای دادن توضیح به دادگاه هم احضار نشده است تا صدای منتقدان هر روز بلند تر از دیروز شود.

در این باره، حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی، قاضی سابق دادگستری و عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس، در گفت‌وگو با شبکه ایران با تاکید بر اینکه نباید تفاوتی میان مجرمان قائل شد، تصریح می کند: با توجه به پرونده قطوری که از فائزه هاشمی دارد، دستگاه قضایی باید به آن رسیدگی کند.

غضنفرآبادی با اشاره به اینکه فرزندان آقای هاشمی رفسنجانی از موقعیت و جایگاه خانوادگیشان سوءاستفاده کرده‌اند، تاکید می کند: نقش فائزه هاشمی در جریان فتنه و به خصوص عاشورای 88 بر کسی پوشیده نیست.

وی در ادامه به اقدامات فائزه هاشمی رفسنجانی در تحریک مستقیم و غیر مستقیم آشوبگران اشاره و عنوان می کند: همه مواضع وی در راستای احیا و تقویت جریان فتنه بوده است.

این قاضی سابق دادگستری به گفتگوی فائزه هاشمی با رسانه های خارجی و اتهاماتی که هر روز علیه نظام مطرح می کند اشاره می کند و درباره حکم قضایی این رویه می گوید: مطرح کردن مطالبی خلاف واقع علیه نظام آن هم در گفتگو با رسانه های خارجی جرم محسوب شده و این موضوع نیز بر جرائم فائزه هاشمی افزوده است.


/ 0 نظر / 22 بازدید