غرب به دنبال مهره‌های جدید است

سران فتنه مهره‌هایی سوخته‌اند/ غرب به دنبال مهره‌های جدید استعضو شورای مرکزی حزب موتلفه در مورد چگونگی هماهنگ شدن طیف های مختلف مخالف نظام برای هتک حرمت روز عاشورای 88 گفت: مدیریت آشوب و فتنه در آمریکا بود و جریان فتنه تحت لیسانس آمریکا و انگلیس آشوب ها را هدایت می کرد.

شاید از هزاران مطلب هم درباره هتاکی و جسارت به روز عزای امام حسین(ع) در سال گشذته نوشته شود باز هم اندک باشد، چرا که عمق فاجعه بسیار بزرگ بود.

علاوه بر این، شناخت و معرفت به راهی که جریان فتنه را برای هتک حرمت عاشورای 88 جسور کرد، خود زمینه ساز انتخاب مسیر درست خواهد بود.

بر این اساس بررسی علل و عوامل ایجاد این واقعه تلخ و بی سابقه ضروری به نظر می رسد؛ رویدادی در فاصله 6 ماه پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم جریان فتنه، منافقین، بهائیان، ملی مذهبی ها، نهضت آزادی و چندین گروه مخالف نظام دیگر را به آتش زدن خیمه های عزای اباعبدالله (ع) واداشت.

خبرنگار شبکه ایران در همین رابطه با محمدکاظم انبارلویی، سردبیر روزنامه "رسالت" و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفتگو گرده است.

آقای انبارلویی از فعالان عرصه سیاسی کشور است که بویژه در ایام پس از انتخابات روند حرکتی و زیر و بم جریان فتنه را نقد و بررسی کرده است.

وی در آغاز گفت وگو گریزی به نقطه های آغازین آشوب ها می زند و می گوید: روند شورش بر علیه جمهوریت نظام و عدم پذیرش رای مردم توسط یکی از اضلاع رقابت انتخاباتی باعث شد حوادث تلخی در ایران پدید آید و از یک جریان منحط سیاسی رونمایی شود که در روز عاشورای 88 خود را به طور کامل نشان داد.

وی به رویدادهای 13 آبان، روز قدس و روز 16 آذر سال گذشته اشاره کرد و گفت: جریان فتنه در این مراسم به یکباره زیر تمام تعهدات در ارتباط با التزام عملی به نظام و شعارهای اصلی انقلاب و امام راحل زد. فتنه گران در 13 آبان در ارتباط با مشی آمریکا ستیزی سعی در ایجاد تردید داشتند. در روز قدس نیز با شعار "نه غزه نه لبنان" بر مواضع ضد صهیونیستی ملت ایران خط بطلان کشیدند. آنان در 16 آذر هم با اهانت به امام (ره) شرارت سیاسی خود را به اوج رساندند تا اینکه در روز عاشورا به طور رسمی با شعائر ملت ایران اعلام جنگ کرد.

جریان فتنه تحت لیسانس آمریکا و انگلیس آشوب ها را هدایت می کرد

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در مورد چگونگی هماهنگ شدن طیف های مختلف مخالف نظام برای هتک حرمت روز عاشورای 88 گفت: مدیریت آشوب و فتنه در آمریکا بود و جریان فتنه تحت لیسانس آمریکا و انگلیس آشوب ها را هدایت می کرد. این جریان فتنه با پذیرفتن اینکه غرب از آن حمایت کند، کل پروژه را به غرب سپرد.

انبارلویی در ادامه به پروژه غربی ها در این زمینه اشاره کرد و گفت: غرب معتقد بود رقابت انتخاباتی باید از شکل انتخابات ساده خارج شده و به سمت ساختارشکنی و تخریب پایه های نظام برود. البته آنان تا حدودی هم توانستند برخی کاندیداها را به این سمت هدایت کنند.

سردبیر روزنامه رسالت با اشاره به اینکه جریان فتنه با پذیرش این روند مجبور بود تا آخر راه برود، گفت: در حال حاضر نیز بصیرت مردم موجب پایان دادن به آشوب های خیابانی از سوی جریان فتنه و انزوای کامل سران فتنه شده است.

سران فتنه مهره های سوخته هستند

وی با اشاره به اینکه غربی ها در حال حاضر از سران فتنه ناامید شده اند، تصریح کرد: موسوی و کروبی دیگر آن نقش التهاب آفرین و هیجان ساز را نداشته و مهره هایی سوخته محسوب می شوند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در ادامه تصریح کرد:  غربی ها در طی سالیان گذشته توانستند در ایران گفتمان مدرنیته را بازتولید کنند و اکنون هم امید دارند با عبور از مرحله فعلی با سربازگیری جدید حرف تازه ای داشته باشند و چهره های جدیدی را به میدان آورند.

اشتراک فتنه 78 و 88

انبارلویی با اشاره به اینکه آمریکا یی ها توانسته اند در طی این مدت تمام خطوط ضد انقلاب را در یک صف و در برابرانقلاب قرار دهند، گفت: در 18 تیر78 نیز شاهد همین مسئله بودیم.

وی لایه های ضد انقلاب را در ایران متفاوت دانست و عنوان کرد: غرب به منافقین، مارکسیستها، سلطنت طلبان و منافقین جدید تلقین کرده که تفاوت تفکرات خود درباره نظام اسلامی و رای مردم را کنار بگذارند و یک جبهه واحد علیه نظام مشروع جمهوری اسلامی ایجاد کنند.

سران فتنه از ابتدا منافق نبودند

سردبیر روزنامه رسالت در ادامه این گفتگو در مورد نقش خواص درانتخابات و حوادث پس از آن گفت: خواص در جریان انتخابات به خوبی نقش خود را ایفا کردند اما متاسفانه پس از انتخابات و در جریان فتنه 88 برخی خواص عملکرد متضادی نسبت به گذشته داشتند و پرده از چهره نفاق خود برداشتند.

انبارلویی با ابراز تاسف از اینکه عده قلیلی از خواص به دلیل جهل نسبت به سیاست های آمریکا و یا غفلت از وظیفه نخبگان در دفاع از منافع ملی، وظیفه خود را به درستی انجام ندادند تصریح کرد: آنها به درون جریانی افتادند که وادی جهل و خیانت به ملت ایران است.

وی افزود: چه کسی می توانست تصور کند موسوی هدایت آشوب ها را عهده دار شود و علیه شعائر الهی عاشورا از عاملان فاجعه روز عاشورا حمایت کند. در واقع سران فتنه از ابتدا منافق نبودند و ما شاهد خدمات آنها بودیم اما همانگونه که نمی توان  خدمات آنها را انکار کرد نمی توان نقش آنها را هم در تدارک فتنه نادیده گرفت.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در این ارتباط به چهره هایی از تاریخ اسلام اشاره کرد و گفت: در تاریخ اسلام نیز چهره هایی داریم مانند شمر که در جنگ صفین یکی از سرداران سپاه حضرت علی(ع) بود اما وی در واقعه عاشورا دست به کثیف ترین جنایت عالم زد. موسوی هم با حمایت از آشوب گران روز عاشورای 88 نشان داد که نه تنها مانند سال های دور با نظام اسلامی نیست بلکه با جمهوری اسلامی در جنگ است.

یکی از دلایل سکوت برخی خواص همگرایی فرزندانشان با سران فتنه است

انبارلویی با اشاره به اینکه هنوز عده قلیلی از خواص در جهل هستند و بر مواضع خود تاکید دارند، تصریح کرد: این عده در حوادث مختلف پس از انتخابات آزمون خوبی نداشتند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه تصریح کرد: این عده با سکوت در برابر حوادث مختلف، مردم را درباره صلاحیت خود به تردید انداختند. مردم همواره سوال می کنند که وقتی توطئه مشترک آمریکا و سران فتنه مشخص است دلیل سکوت آنها چیست.

انبارلویی گفت: این سوال در افکار عمومی مطرح است که تا چه زمانی این خواص می خواهند به سکوت خود ادامه دهند.

وی در عین حال یکی دیگر از دلایل سکوت برخی خواص را همگرایی فرزندان آنها با سران فتنه دانست.

/ 0 نظر / 6 بازدید