نگرانی امریکائیها از بلبل زبانی ریگی

 
جمعه هفتم اسفند 1388 ( 15:9 )

   

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جزئیات تازه ای از نحوه دستگیری ریگی بر فراز آسمان را تشریح کرد

 ،پرویز سروری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دومین نشست تحلیل بر روند انقلاب اسلامی با عنوان بصیرت در سایه ولایت به جزئیاتی تازه درباره دستگیری عبدالمالک ریگی توسط نیروهای اطلاعاتی امنیتی کشوراشاره کرد.

اهم سخنان وی را در ادامه بخوانید.

 
       اتفاقات اخیر که در کشور رخ داده در دنیا کم نظیر است و انقلاب اسلامی ما یک بار دیگر باعث حیرت جهانیان شد. شاید تا امروز برای خود ما هنوز جا نیفتاده باشد که چه اتفاقی در کشور رخ داده ولی آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند که ایران به یک گنج بزرگ دست پیدا کرده است و در این راستا باید گفت آمریکایی‌ها ارزش این کار ما را به خوبی درک کرده‌اند.
         اعترافاتی که ریگی بعد از دستگیری خود بیان داشته، بسیاری از مسائل را برای ما روشن کرده که از جمله آن می‌توان به ارتباط این گروهک با ناتو و سرویس‌های بیگانه اشاره کرد.

حمایت سرویس های اطلاعاتی امریکا وانگلیس از ریگی

        نوع دستگیری ریگی از دستگیری او برای ما مهم‌تر است. ریگی تا 24 ساعت قبل از دستگیری در افغانستان بود و اطرافیان وی سعی داشتند که با انجام کارهای ضد اطلاعاتی اجازه ردیابی ریگی را سلب کنند و بر این اساس وی در چند ساعت در چندین نقطه جابجا شد و ردیابی ریگی با این مسئله تقریبا غیرممکن شد ولی در نهایت سربازان گمنام امام زمان (عج) توانستند این شرور را دستگیر کنند که این عملیات در تاریخ کار اطلاعاتی کم نظیر است.

      از آنجایی که سرویس‌های انگلیسی و آمریکایی‌ و اسراییلی و دیگر سرویس‌ها حمایت زیادی را از ریگی انجام می‌دادند دستگیری وی کار بسیار مشکلی بود ولی سربازان گمنام امام زمان این کار مشکل را به سرانجام رساندند و حتی شاهد بودیم که نیروهای اطلاعاتی ما توانستند از این شرور در مقر آمریکایی‌ها عکس تهیه کنند.
    *
      کار مجموعه وزارت اطلاعات در دبی بسیار سخت بود و تقریبا می‌توان گفت که ردیابی ریگی در دبی غیرقابل امکان بود؛ چرا که پروازها در دبی بسیار زیاد است و این مسئله ردیابی وی را مشکل کرده بود، ولی باز هم نیروهای اطلاعاتی ما ریگی را شناسایی کردند و بعد از ورود هواپیمای وی به مناطق ایران هواپیمای حامل وی را مجبور به فرود در فرودگاه بندرعباس کردند.

 هواپیمای حامل ریگی به اخطارها توجه نمی‌کرد

   
       در ابتدا هواپیمای حامل ریگی فرود نمی‌آمد و جت‌های نیروی هوایی این هواپیما را به سمت اصفهان هدایت کردند ولی باز هم با دستور آمریکایی‌ها این هواپیما از فرود امتناع کرد و در این زمان اقدامات جدی‌تری برای نشاندن این هواپیما در ایران صورت گرفت و اقداماتی انجام شد تا سوخت هواپیما تمام شود و این اقدامات در نهایت منجر به فرود هواپیمای حامل این شرور در بندرعباس شد.
    *
      آمریکایی‌ها معتقد بودند که ایران بعد از ضرباتی که طی حوادث بعد از انتخابات خورد حوادثی مانند 9 دی، 22 بهمن، بهره‌برداری از ناوشکن جماران و موضوع دستگیری ریگی را انجام داد تا بتواند مسائل را از دست آمریکایی‌ها خارج کند.
    *
      هر موقع که ما اطلاعاتی را از ریگی در اختیار سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای اطراف قرار می‌دادیم ریگی بلافاصله آن منطقه را ترک می‌کرد که این نشان از ارتباط سرویس‌های مربوطه با گروهک ریگی دارد.
    *
      ریگی کسی است که برادر خانم برادرش را در مقابل دوربین‌ها می‌کشد و سر او را از بدن جدا می‌کند که تلویزیون ما این مسائل را به صورت مشبک نشان می‌دهد، چرا که جنایت‌های این فرد در حدی است که اگر آنها را در تلویزیون منعکس کنیم، بسیاری از مردم اعتراض خواهند کرد.
    *
      از زمانی‌ که بازجویی‌های ریگی شروع شده، شاهد بودیم که وی بدون هرگونه تلنگری در حال اعتراف و انتقال اطلاعات به ما است و آمریکایی‌ها هم از این موضوع به شدت نگران هستند.
    *
      با دستگیری ریگی ما ثابت کردیم که در اوج تحریم‌ها و فشارها دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی ما می‌توانند در تمام دنیا از حقوق خود دفاع کنند و در این راستا باید گفت این اقدام کم نظیر جزء 2 یا چند عملیات موفقیت‌آمیزی بود که سربازان گمنام امام زمان (عج) آن را به سرانجام رساندند.
    *
      قبل از دستگیری ریگی طی جلسه‌ای که با سازمان اطلاعاتی پاکستان داشتیم، به آنها هشدار دادیم که اگر ریگی را در اختیار ما قرار ندهند، خود ما اقدامات مقتضی در این خصوص را انجام خواهیم داد و در این راستا ما مدتی منتظر ماندیم و زمانی که مشاهده کردیم پاکستانی‌ها بهانه می‌آورند خودمان فعالیت‌هایی را برای دستگیری این شرور آغاز نمودیم.

 پس از دستگیری ریگی در رفتار خصمانه برخی کشورها تغییر حاصل شد

    *
       بعد از دستگیری ریگی بسیاری از کشورهایی که ارتباط خوبی با ما نداشتند،‌ تغییر در رفتار خصمانه آنها مشاهده شد که این مسئله جای تبریک دارد.عربستانی‌ها حمایت‌های زیادی را از این فرد انجام می‌دادند و حتی زمانی که ما یک بار به عربستانی‌ها اعلام کردیم که ریگی در عربستان است، مقامات این کشور او را فراری دادند.
    *
      دستگیری ریگی و انتشار اعترافات وی عامل وحدتی میان شیعه و سنی می‌شود و با دستگیری این فرد، مسلمانان متوجه خواهند شد که چگونه عده‌ای در جهت ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی تلاش می‌کنند.

/ 0 نظر / 2 بازدید