سیا: اسلام و مراجع خطرناکند اما صانعی مترقی است

رادیو فردا - ارگان رسمی سازمان جاسوسی آمریکا- به دنبال اعلام عدم صلاحیت آقای صانعی برای مرجعیت از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به سوگ نشست.
این رسانه آمریکایی که بعد از درگذشت آقای منتظری، به شدت عزادار نشان می داد، اکنون با اشاره به اعلام موضع جامعه مدرسین ادعا می کند «تنها نامی از مرجعیت مانده و نهاد مرجعیت شیعه در جمهوری اسلامی تخریب شده است.»
نکته جالب در این عزاداری، نویسنده مطلب مربوط به سایت رادیو فردا (مجید محمدی) است. وی که یکی از عناصر مرتد و فراری عضو حلقه کیان به شمار می رود، اکنون جزو مستخدمان محافل اطلاعاتی آمریکا به شمار می رود و طی چند سال اخیر هر جا بنا بوده هتاکی علیه اصل اسلام، انقلاب و روحانیت صورت گیرد، این مهره لائیک به بازی گرفته شده است. وی همان کسی است که 3ماه پیش (اواخر مهر ماه گذشته) در همین سایت رادیو فردا ضمن حمایت از فتنه سبز نوشته بود «اعضای جنبش سبز اهل ریاضت نیستند. می خواهند با شورت کوتاه و تاپ بیرون بیایند. می خواهند سینه بزنند و اگر هوس کردند، لیوان شرابی بنوشند... آنها در ملأ عام روزه خواری می کنند و نصرمن الله و فتح قریب سر می دهند. در نماز جمعه با کفش و به صورتی مختلط پشت سر هاشمی نماز می خوانند و جای صلوات سوت و کف می زنند.»
این مهره سازمان سیا و از تحریک کنندگان آشوبگران، 4 آبان نیز در سایت رادیو فردا اذعان کرده بود «اسلامگرایی جدی ترین مانع در برابر جنبش سبز است. اسلامگرایی مخاطره برانگیزترین مشکل ها در برابر جنبش سبز است. ریشه های فرهنگی و اجتماعی اسلامگرایی که به تأسیس و تداوم جمهوری اسلامی منجر شدند هنوز در جامعه ایران زنده اند. آنچه خطر جدی در برابر جنبش سبز است نام جمهوری اسلامی نیست. بلکه اسلامگرایی است. اسلامگرایی در ایران قوی است. در ضرورت جدی گرفتن اسلامگرایی و اهمیت آن همین بس که بیش از سه دهه یک حکومت جبار را در ایران بر سر پا نگاه داشته است. این ایدئولوژی از نفس نیفتاده و بر زمین زدن و ضربه فنی کردن آن کاری است بس دشوار. نقطه حساس و بنیادین جمهوری اسلامی نه مقام ولی فقیه یا شخص ]آیت الله[ خامنه ای، بلکه ایدئولوژی اسلامگرایی است. در تشخیص مخالفان جدی حکومت دینی به جای تمرکز بر میزان و حدت و شدت مخالفت با ولایت فقیه یا ولی فقیه یا احمدی نژاد باید به میزان و حدت و شدت مخالفت یا عدم مخالفت با مبانی حکومت دینی یعنی ایدئولوژی اسلامگرایی توجه کرد.»
حالا تصور کنید موجودی با چنین مختصات نگران تخریب نهاد مرجعیت شیعه شده و دیروز به خاطر دفاع از آقای صانعی می نویسد «تنها نامی از نهاد مرجعیت مانده است». وی در ادامه ضمن استثنا کردن صانعی، به همه مراجع به خاطر اینکه برخلاف روزگار رژیم پهلوی، پای نظام اسلامی ایستاده اند حمله کرد و نوشت: نهاد مرجعیت شیعه در دوران پهلوی یک نهاد مستقل و بخشی از جامعه مدنی به شمار می رفت اما امروز به حامی و رانت خوار و زائده حکومت تبدیل شده است. آنها متهم به اختلاس، ارتشا و صدور احکام غیرانسانی و نقض حقوق بشر هستند»!
ارگان رسمی سازمان سیا اما به این اهانت ها بسنده نکرد و در تحلیل دیگری از صانعی به عنوان «مرجع مترقی و نوگرا» یاد نمود. رادیو فردا همچنین از قول حسن شریعتمداری - فرزند سیدکاظم شریعتمداری و عضو گروهک جنبش خلق مسلمان که در کودتای قطب زاده نیز دخالت داشت و با لانه جاسوسی مرتبط بود- برای استقلال مرجعیت و روحانیت اشک ماتم ریخت و گفت: با این وضعیت دیگر استقلالی برای روحانیت و مرجعیت باقی نخواهد ماند.
این ضد انقلاب فراری در عین حال تصریح کرد آقای صانعی در زمان موضع گیری جامعه مدرسین درباره خلع سیدکاظم شریعتمداری از مرجعیت، جزو جامعه مدرسین بوده و نقش فعالی ایفا کرده است. حسن شریعتمداری افزود: «البته آقای صانعی برخلاف پدر من جزو مراجع بزرگ نیست بلکه در طول چند سال اخیر سعی کرده مرجع شود. تنها وجه شباهت او با پدرم، مخالفت با حاکمیت است ولی خود او در ایجاد ناهنجاری های ابتدای انقلاب نقش بزرگی داشته است»!
مجمع روحانیون به تازگی با صدور بیانیه ای از مرجعیت آقای صانعی دفاع کرده بود.
/ 0 نظر / 2 بازدید