این اواخر ریگی به من قول داده بود دیگر سر نبُـرّد!

    نوری زاده

 
نوری‌زاده که یکی از حامیان عبدالمالک ریگی به شمار می آید قبل از هر چیز به دنبال دفاع از خودش و توجیه حمایت‌هایش از ریگی بود. او ابتدا سعی کرد تا چهره‌ای اصلاح شده از عبدالمالک ارائه دهد.

نوری‌زاده که بارها طی سال‌های گذشته در برنامه‌هایش با ریگی مصاحبه تلفنی انجام داده و او را «مبارز» خوانده بود، گفت ریگی به او قول داده بود که «دیگر کسی را سر نبرد[!] و بی‌گناهان را هدف قرار ندهد».

او مدعی شد ریگی پس از گفت‌وگو با او راضی شد تا 4 تن از گروگان‌های خود را آزاد کند و به یکی دیگر از گروگان‌ها هم اجازه داده تلفنی با مادرش صحبت کند.

اما سیر تحولات روحی ریگی در نتیجه نصایح نوری‌زاده به اینجا ختم نمی‌شود؛ نوری‌زاده در ادامه گفت:«ریگی به من قول داد که تا به او حمله نشود دست به اسلحه نبرد».

تحلیلگر تلویزیون صدای آمریکا گفت: این اواخر کار به جایی رسیده بود که ریگی به من گفت «جنبش سبز در من چنان تاثیری گذاشته که مایلم در شیوه مبارزه خود تجدید نظر کنم».

اما گام دوم نوری‌زاده برای توجیه دفاع خود از ریگی از این هم عجیب‌تر بود. او در مقایسه‌ای حیرت انگیز ریگی و گروهک تروریستی‌اش را با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس، حزب‌الله لبنان و شهید عماد مغنیه و مقاومت مشروع آنان در مقابل رژیم درنده‌خوی صهیونیست مقایسه کرد.

نوری‌زاده تلویحا و با بیانی پوشیده حمایت خود از ریگی و گروهش را چنین توجیه کرد و مدعی شد که «مگر نظام ایران از مقتدا صدر و حکمت‌یار حمایت نمی‌کند!؟» و افزود: خوب، من هم از ریگی حمایت کردم!؟»

نوری‌زاده در ادامه پس از توجیه رابطه خود با ریگی به سراغ جزئیات دستگیری این شرور رفت و گفت که مقامات سیاسی و امنیتی ایران از چند ماه پیش از دو مسیر دیپلماتیک و اطلاعاتی برای دستگیری ریگی تلاش می‌کردند.

نوری‌زاده افزود: نیروهای اطلاعاتی ایران موفق شدند از طریق رابط‌هایی که برادر ریگی معرفی کرده بود به عبدالمالک پیغام دهند که می‌خواهند با او مذاکره کنند. آن مذاکرات به ادعای نوری‌زاده دو ماه پیش بدون نتیجه پایان یافت، «اما ظاهرا طی آن نیروهای امنیتی موفق شدند در وسایل یکی از همراهان ریگی ردیاب کار بگذارند»

/ 0 نظر / 3 بازدید