فشار افراطیون به خاتمی برای موضع گیری علیه اعدام ها

   

درحالی که حکم 11 نفر از متهمان حوادث روز عاشورای امسال "اعدام" اعلام شده است، خبرها حاکی از رایزنی ها با محمد خاتمی برای موضع گیری علیه حکم دستگاه قضایی است.
 

 این گروه ها با یادآوری حرکات موثر افراد اعدامی در راهپیمایی ها و تجمع های 7 ماهه اخیر برای جنبش سبز حامی میرحسین به خاتمی می گویند برای از دست ندادن باقی نیروهای میدانی باید موضع گیری کند.

بنا بر این گزارش افراطیون سبز تاکید دارند اقدام خاتمی حداقل نتیجه ای که در بردارد این است که برنامه ریزی های جریان سبز برای روز 22 بهمن ماه و آوردن جمعیتی مناسب دچار خدشه و مشکل نمی شود.

خاتمی که در چند وقت اخیر سعی کرده یک چهره اعتدالی و میانجیگر از خود نشان دهد در پاسخ به این درخواست گروه های مذکور اعتقاد دارد موضع گیری علیه اعدام افرادی که در نزد مردم آشوب گر و ضد دین و امام حسین(ع) معرفی شده اند هزینه های زیادی دارد.

وی با اشاره به حضور میلیونی مردم در خیابان ها در روز 9دی در مقابل فشار ها مقاومت می کند و تاکید دارد که نباید از اعدامی ها دفاع کرد.

در مقابل فشارهای افراطیون ادامه دارد، آنها معتقدند عدم موضع گیری خاتمی به منزله عدم حمایت سران جریان سبز از نیروهای میدانی خود است و این کار به معنای پایان حضور این افراد در خیابان ها به نفع آنها است./

/ 0 نظر / 2 بازدید