درگیری بالاترین با جرس میرحسین

 
شنبه دهم بهمن 1388 ( 22:6 )

   درگیری بالاترین با جرس میرحسینسایت جنبش راه ‌سبز (جرس) در مقاله‌ای انتقادی، "بالاترین " را عامل اصلی ریزش هواداران جنبش موسوم به سبز دانست.
در بخشی از این یادداشت ضمن اشاره به توهین کاربران سایت بالاترین به همه اقوام ایرانی آمده است: "این سایت مملو از لینک‌های توهین‌آمیز به اقوام ترک، کرد و لر و... است.
در این سایت لینک و کامنت گذاشتن فقط با اشتراک امکانپذیر است و این اشتراک دست عده‌ای خاص است ".
نویسنده این یادداشت، با بیان اینکه "در بسیاری از موارد این سایت نه‌تنها باعث رویش نشده بلکه باعث ریزش در جنبش شده است "، به ریزش شدید اطرافیان موسوی در ماه‌های اخیر اعتراف کرد.
برپایه این خبر پارسا نیوز به نقل از شبکه ایران نوشت؛ در ادامه این یادداشت بر "خارج‌نشین بودن اکثر کاربران " بالاترین تاکید شده و آمده است: "عمده کسانی که در این سایت لینک‌های افراطی می‌گذارند خارج‌نشین‌اند که خودشان جرأت به خیابان آمدن را ندارند ".
این موضع سایت جرس در حالی است که گردانندگان این سایت بارها به اقشار مختلفی که پایبندی خود را به انقلاب اسلامی اعلام کرده‌اند و همچنین شخصیت‌های مورد احترام آنان نظیر مراجع عظام تقلید و مسؤولان سیاسی نظام، توهین کرده‌اند. با این حال، انتشار این مطلب با واکنش تند کاربران بالاترین روبه‌رو شد.
اکثر کاربران بالاترین که به گفته سایت جرس افرادی خارج‌نشین و ساکن کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند، مسؤولان سایت جرس را به "خیانت " متهم کردند.
این افراد، عطاءالله مهاجرانی (مدیر سایت جرس) را فردی خواندند که فقط ظاهرش عوض شده و تفکرش هنوز از سال‌های بسیار دور "منجمد " باقی مانده است.
به گزارش پارسانیوز، یکی از کاربران این سایت، مهاجرانی را "عامل نفوذی جمهوری اسلامی! " در جنبش موسوم به سبز خواند و با اشاره به مواضع جدید سران اصلاحات در ایران نوشت: "وقتی که آقای مهاجرانی اتاق فکر جنبش سبز رو راه بندازه، انتظار دیگه‌ای هم نباید از جرس داشت. کروبی و خاتمی هم که از داخل ایران گل به خودی زدن ".
یکی دیگر از کاربران، در نظری که برای لینک مقاله سایت جرس گذاشته است، ضمن اینکه انشای این مقاله را در حد دانش‌آموزان دوره راهنمایی خواند، مطالب این سایت را "چرند " دانست.
شبکه ایران در این باره نوشت؛ به نظر می‌رسد ناکامی جریان ضدانقلاب در ادامه اغتشاشات و آشوب‌های خیابانی بویژه بعد از راهپیمایی ده‌ها میلیونی مردم ایران در روز 9 دی و نیز تغییر موضع سران اصلاحات، باعث سردرگمی اعضای فرقه سبز شده است. به همین دلیل گفته می‌شود اعضای این گروه در تلاشند با نسبت دادن هتک‌حرمت‌های اخیر به دیگری و مقصر معرفی کردن آنان، خود را از جایگاه متهم خارج کنند.

/ 0 نظر / 6 بازدید